Ul. Lenartowicza 13/2 31-138 Kraków
+48 608 380 201
rejestracja@dentalking.pl

Protezy

W gabinecie są wykonywane także prace protetyczne:

-protezy ruchome akrylowe,

-szkieletowe i elastyczne (najbardziej wygodne dla pacjentów z częściowym brakiem uzębienia).

Wybielanie zębów

Pacjentka przed zabiegiem wybielania zębów w gabinecie, gdzie na 1 wizycie oceniany jest stan zębów (przed wybielaniem muszą być one wyleczone i wykonana pełna higienizacji j.ustnej). Lekarz za pomocą ogólnie przyjętego kolornika ocenia pierwotny odcień zębów. Wszystko jest skrupulatnie opisywane w dokumentacji pacjenta. Następnie przestępuje się do wykonania zabiegu wybielania w gabinecie lub też metodą nakładkową w domu, gdzie pacjent sam nakładka żel wybielający do wcześniej przygotowanych przez technika dentystę indywidualnych nakładek na zęby .Zaleca się wizytę kontrolną po zakończonym wybielaniu i fluoryzację (lakierowanie) całości uzębienia. Na trzecim zdjęciu pacjentka po wybielaniu zębów metodą nakładkową.

Naprawa uszkodzonego mostu

Pacjent zgłosił się do gabinetu celem zmiany uszkodzonego mostu w szczęce po lewej stronie. Technik wykonał metalowy szkielet mostu, który służy jako podbudowa do napalanej na metal estetycznej porcelany. Na zdjęciu pierwszym mamy efekt końcowy po zacementowaniu mostu, czyli super estetycznego stałego uzupełnienia protetycznego.

Zamknięcie diastemy

Pacjentka zgłosiła się z problem diastemy czyli zbyt dużej szczeliny pomiędzy górnymi siekaczami. Na pierwszym zdjęciu widoczny efekt końcowy – odbudowa jedynek, zamknięcie diastemy i estetyczne wyrównanie brzegów siecznych jedynek i dwójek górnych. Pacjentka w przyszłości ma się zgłosić na podobny zabieg w zębach żuchwy ( dolnych ).

Leczenie ubytków próchnicowych

Pacjentka z licznymi ubytkami próchnicowymi zębów żuchwy oraz tzw. starcie patologiczne brzegów siecznych, zęby przebarwione od tytoniu. Na ostatnich dwóch zdjęciach widoczny efekt końcowy, gdzie wykonano leczenie ubytków próchnicowych, estetyczne olicowanie ( licówki kompozytowe ) wraz z nadbudową startych brzegów siecznych i wyrównanie zgryzu.

Odbudowa zęba

Odbudowa złamanej jedynki górnej po lewej stronie pacjentki praz estetyczna zmiana kształtu, koloru i ustawienia w łuku zębowym górnej lewej dwójki.

Wybielanie zębów

Efekt po wybielaniu widoczny na trzecim zdjęciu. W celu dopełnienia końcowego efektu estetycznego konieczna była jeszcze wymiana starych i przebarwionych materiałów kompozytowych.

Całkowity efekt końcowy, po zabiegu wybielania zębów oraz zmianie wszystkich przebarwionych nieestetycznie starych wypełnień kompozytowych.